NIRO HYBRID

Stylistyka

Efektowny tył

Sylwetkę Niro z tyłu wyróżnia niepowtarzalna linia świateł LED. Układ tylnych lamp przeciwmgielnych nawiązuje do charakterystycznego motywu "strzały" z przodu. Dyfuzor minimalizuje zawirowania powietrza i poprawia aerodynamikę pojazdu.

Przykuwa wzrok

Charakterystyczny grill chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa nadaje Niro niepowtarzalny charakter. Akcentują go błyszczące czarne i chromowane dodatki. Drogę po zmroku oświetlają reflektory LED, światła do jazdy dziennej w stylistyce strzałek oraz światła przeciwmgielne LED. Błyszcząca, srebrna płyta ochronna oraz 18-calowe obręcze kół podkreślają dynamiczny styl crossovera.

Przestronna i stylowa

W przestronnym, komfortowym wnętrzu poczujesz się jak w domu. Podgrzewane siedzenia mogą zostać wyposażone w system zapamiętywania ustawień, a przednie fotele mogą być dodatkowo wentylowane. Kierowca z łatwością może ustawić najwygodniejszą dla siebie pozycję. Do wyboru dostępne są różne pakiety kolorystyczne, w tym niezwykle oryginalny czerwono-pomarańczowy i śliwkowy. Można też zdecydować się na elegancką, skórzaną tapicerkę.

Nowoczesny styl

Gdy usiądziesz na fotelu kierowcy, wszystkie informacje znajdziesz w zasięgu wzroku. Elegancka, błyszcząca deska rozdzielcza z subtelnymi chromowanymi detalami kryje w sobie 7-calowy zestaw zegarów z kolorowym wyświetlaczem oraz wygodny, centralny ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala. Z danych dotyczących napędu hybrydowego, nawigacji oraz systemu audio można korzystać bez odrywania wzroku od drogi.

Technologia hybrydowa

Poznaj technologię hybrydową

Kia Niro to samochód przyszłości. Niewielkie zużycie paliwa, niska emisja spalin i 7-letnia gwarancja (łącznie z akumulatorem napędowym) to tylko niektóre jego zalety.
Układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu (Hill Start Assist Control) - dzięki temu systemowi, podjazdy na wzniesienia, parkingi w galeriach handlowych przestają być trudne. System zapobiega stoczeniu się pojazdu nawet na stromym podjeździe.

Asystent parkowania (Kia Auto Park Assist) znacznie ułatwia parkowanie, pomagają manewrować na ograniczonej przestrzeni.

Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC) podnosi bezpieczeństwo jazdy w zakrętach.

Kia Niro jest wyposażona standardowo w 7 poduszek powietrznych, a także w poduszkę chroniącą kolana kierowcy, ponadto karoseria wykonana ze stali o wyjątkowo wysokiej wytrzymałości, chroni kierowcę i pasażerów w razie wypadku.

Wydajność Jazdy

Zarówno w mieście, jak i w trasie. Zobacz jak Kia Niro dostosowuje tryb pracy napędu hybrydowego do warunków jazdy. Inteligentny system pokonywania zakrętów na bieżąco analizuje trasę i podpowiada, kiedy zdjąć nogę z gazu, by jazda była jak najbardziej wydajna i oszczędna.

Napęd hybrydowy

Niro może korzystać z jednego napędu lub z obydwu jednocześnie. Podczas hamowania odzyskuje energię kinetyczną, przekształcając ją w energię elektryczną, doładowując w ten sposób akumulator. Łączna maksymalna moc zespołu napędowego wynosi 141 KM. Wyłącznie w trybie elektrycznym Kia Niro może rozwinąć prędkość 120 km/h, a w trybie hybrydowym 164 km/h.

Wszechstronność

Komfortowe wnętrze

W Kia Niro poczujesz się swobodnie. Kierowca i pasażer mogą cieszyć się wyjątkowym w tej klasie pojazdów miejscem na nogi i przestrzenią nad głową. 8-stopniowa regulacja fotela kierowcy umożliwia zajęcie wygodnej pozycji za kierownicą. Pasażerowie siedzący z tyłu również będą podróżować wygodnie.

Przestrzeń dla wszystkich

Przekonaj się, jak przestronna i funkcjonalna jest Kia Niro. Wszystko dzięki dużemu bagażnikowi oraz przemyślanemu wykorzystaniu miejsca. Odpowiednia odległość pomiędzy fotelami przednimi a kanapą tylną ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Przestrzeń na załadunek można jeszcze bardziej zwiększyć, dokupując hak. Pozwoli on Niro na holowanie przyczepy lub innego auta o masie do 1300 kg

Pojemny bagażnik

Kia Niro jest nie tylko wygodna, ale również pojemna. Akumulator jest umieszczony pod tylnymi siedzeniami. Dzięki takiemu rozwiązaniu bagażnik ma objętość 356 l. Złożenie na płasko oparcia kanapy tylnej, dzielonego w proporcji 60:40, tworzy przestrzeń bagażową o objętości 1354 l (wartości dla opcji z dojazdowym kołem zapasowym).

Dynamika jazdy

Podróżowanie hybrydą

Zobacz, jak wyjątkowe osiągi zapewnia jej nowoczesny system napędowy. Nie będziesz chcieć opuszczać fotela kierowcy.

6-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa (DCT)

Automatyczna 6-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa (DCT) gwarantuje płynną zmianę przełożeń i wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa.

Dynamiczna jazda

Aby włączyć tryb sportowy wystarczy przesunąć dźwignię zmiany biegów w lewo. W tym trybie przekładnia DCT umożliwia manualną zmianę przełożeń, dzięki czemu poczujesz dynamikę zupełnie nietypową dla samochodu hybrydowego! Umieszczone przy kierownicy łopatki zmiany biegów podkreślają sportowy charakter auta. Oczekujesz więcej? Niro to hybrydowy crossover, który nie ma sobie równych!

Elekromobilność KIA

Jak działa napęd hybrydowy?

Samochody hybrydowe wykorzystują kombinację silnika spalinowego i elektrycznego, zasilanego akumulatorem. Napędy te mogą pracować osobno lub razem - w celu zasilenia samochodu w najbardziej efektywny sposób, aby zwiększyć ekonomię zużycia paliwa i zmniejszyć emisję zanieczyszczeń. Technologia ta jest nieoceniona zwłaszcza w przypadku funkcji Start/Stop w mieście.

Ile kosztuje auto elektryczne?

W momencie zakupu koszt hybrydy plug-in może okazać się wyższy niż w przypadku wybrania porównywalnego modelu samochodu z silnikiem spalinowym. Na dłuższą metę jednak to hybrydy okazują się tańsze w utrzymaniu. Dzieje się tak za sprawą o wiele niższych kosztów utrzymania, paliwa, a nawet pewnych przywilejów, z których korzystają kierowcy przyjaznych środowisku aut.

Technologia i bezpieczeństwo

Aktywny tempomat

Aktywny tempomat z technologią Stop & Go (SCC w/ S&G) sprawia, że długie podróże to okazja do relaksu. Kia Niro sama bowiem automatycznie dostosowuje swoją prędkość i odległość od samochodów z przodu.

Autonomiczne hamowanie awaryjne

System autonomicznego hamowania awaryjnego (FCA) analizuje dane z kamer i radaru. Rejestruje potencjalnie niebezpieczne sytuacje, wykrywa również pieszych i rowerzystów na drodze i ostrzega o nich kierowcę. W przypadku braku reakcji może samodzielnie zatrzymać pojazd. Inteligentny system rozpoznawania znaków na bieżąco informuje o ograniczeniach prędkości.

System monitorowania martwego pola w lusterkach

System monitorowania martwego pola wykrywa pojazdy, które mogą być niewidoczne w lusterkach nawet dla doświadczonych kierowców. Ostrzega wtedy kierowcę dźwiękowo i wizualnie. System ostrzegania o pojazdach z tyłu podczas cofania wykrywa samochody oraz pieszych, dzięki czemu pomaga bezpiecznie opuścić miejsce parkingowe.

Zawsze na dobrej drodze

System ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LKA) poinformuje kierowcę, a następnie może dokonać korekty toru jazdy, jeśli samochód zacznie zjeżdżać ze swojego pasa bez użycia kierunkowskazu. Gdy system powiadamiania o zmęczeniu kierowcy wykryje u prowadzącego pojazd symptomy zmęczenia, zaleci mu zrobienie przerwy.

Asystent jazdy w korku (LFA)

Nowy wymiar jazdy w mieście oraz w warunkach dużego natężenia ruchu. Asystent jazdy w korku (LFA) pomaga utrzymać auto na środku pasa ruchu, dostosowując prędkość i odległość od pojazdów z przodu. W zależności od potrzeby Kia Niro sama przyspiesza lub hamuje. Może nawet ruszyć, jeśli samochód z przodu także przesunie się do przodu po upływie mniej niż 3 sekund.

Bezpieczeństwo czynne

Układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu (Hill Start Assist Control) zapobiega stoczeniu się pojazdu na stromym podjeździe. Asystent parkowania (Kia Auto Park Assist) pomaga manewrować na ograniczonej przestrzeni. Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC) podnosi bezpieczeństwo jazdy w zakrętach. Olśniewający design i najwyższy poziom bezpieczeństwa - bez kompromisów.

Elektroniczny hamulec postojowy (EPB)

Kia Niro dba o Twoją wygodę i bezpieczeństwo. Aby aktywować hamulec postojowy, wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni przycisk.

Słuchaj, oglądaj, jedź

Panoramiczny dotykowy ekran o przekątnej 10,25 cala

Wbudowany ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala umożliwia dostęp do trzech aplikacji jednocześnie. Można słuchać w tym samym czasie muzyki, korzystać z nawigacji i sprawdzać prognozę pogody. 7 lat bezpłatnych aktualizacji mapy zdecydowanie podnosi funkcjonalność i atrakcyjność systemu. Ekran dotykowy służy również do sterowania wysokiej klasy systemem nagłośnienia JBL® z 8 głośnikami i technologią Clari Fi™.

UVO CONNECT

Jeszcze nigdy dotąd łączność z samochodem nie była tak prosta. Za pomocą smartfona można zsynchronizować plan podróży z systemem nawigacji czy śledzić położenie pojazdu. Dostęp do aktualizowanych na bieżąco informacji stanowi nieocenioną pomoc dla kierowcy podczas jazdy. Funkcja rozpoznawania głosu pozwala korzystać z przydatnych aplikacji oraz nawigacji bez odrywania rąk od kierownicy.

Kia Connected Services

Dzięki Kia Connected Services z usługami TomTom oraz Android Auto™ i Apple CarPlay™ nic Ci nie umknie. Podczas podróży stale będziesz mieć dostęp do informacji o pogodzie, natężeniu ruchu oraz ograniczeniach prędkości. Aby aktywować usługę należy dysponować smartfonem dostępem do internetu.

Bezprzewodowa ładowarka urządzeń mobilnych

Niski poziom baterii? Bez obaw. Wystarczy położyć telefon na ładowarce pomiędzy przednimi fotelami. Ładowanie rozpoczęte! Bez żadnych przewodów.

INFORMACJE DOTYCZĄCE DANYCH OSOBOWYCH

Informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest:

POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.

Ul. Andrzeja Struga 73

70-784 Szczecin

Od dnia 25.05.2018 r. będzie możliwość skontaktowania się ze specialistą zakresu ochrony danych osobowych  za pośrednictwem adresu: rodo@polmotor.pl.

 

Dane osobowe będą przetwarzane przez POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. w szczególności:

 

 1. kierując się zasadami celowości i adekwatności polegającymi na tym, iż POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. przetwarza Państwa dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celu, o którym mowa poniżej;
 2. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) i lit. c) RODO* w celu:
  1. podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą lub wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą (dane niezbędne do zawarcia umowy są wskazane na formularzu umowy),
  2. wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze;
 3. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO czyli na podstawie prawnie uzasadnionego interesu POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. w celu:
  1. marketingu produktów lub usług własnych, w tym spersonalizowanych na podstawie profilu klienta,
  2. organizowania i przeprowadzania konkursów oraz innych akcji marketingowych,
  3. dochodzenia lub zabezpieczenia roszczeń,
  4. prowadzenia analiz jakości technicznej świadczonych usług i towaru;
 4. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO tj. na podstawie odrębnej zgody w celu:
  1. dokonania weryfikacji wiarygodności płatniczej klienta w oparciu o informacje z biur informacji gospodarczej,
  2. przekazywania klientowi informacji o produktach i usługach współpracujących z POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O., o zmianie nazwy (firmy), adresu lub siedziby, potwierdzenia przyjęcia reklamacji i udzielenia na nią odpowiedzi na wskazany adres poczty elektronicznej (e-mail),
  3. analiz preferencji klienta, informowania klienta o promocjach i konkursach, zbliżających się terminach przeglądów i upływu ważności posiadanych produktów własnych i obcych (np. ubezpieczenia),
  4. marketingu bezpośredniego produktów lub usług własnych POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.,
  5. marketingu bezpośredniego produktów lub usług podmiotów współpracujących z POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O., przy czym dane osobowe klienta nie będą udostępniane podmiotom trzecim, a informacja będzie przekazywana przez POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.
 5. Marketing bezpośredni, o którym mowa w pkt 4 lit. d) i e) może być realizowany przez POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. SMS, MMS, e-mail), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, tablet) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. urządzeń służących do automatycznego inicjowania połączeń telefonicznych).
 6. Państwa dane osobowe w wyjątkowych sytuacjach mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Państwa jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu Państwu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania.
 7. W przypadku określonym w pkt 6 Państwa dane będą zabezpieczone z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych w sposób zapewniający im poufność.
 8. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany – decyzje dotyczące Państwa sytuacji nie będą podejmowane za pomocą specjalizowanych algorytmów, w tym również w formie automatycznego profilowania.

 

Okres, przez który dane osobowe będą przechowywane:

 

 1. dane osobowe przetwarzane w celu zawarcia lub wykonania umowy oraz wypełnienia obowiązku prawnego Administratora będą przechowywane przez okres obowiązywania umowy, a po jego upływie przez okres niezbędny do:
  1. posprzedażowej obsługi klientów (np. obsługi reklamacji),
  2. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń przysługujących POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.,
  3. wypełnienia obowiązku prawnego Administratora (np. wynikającego z przepisów podatkowych lub rachunkowych);
 2. dane osobowe przetwarzane na potrzeby marketingu produktów lub usług własnych POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. na podstawie uzasadnionego interesu prawnego, będą przetwarzane do czasu zgłoszenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą;
 3. dane osobowe przetwarzane na podstawie odrębnej zgody będą przechowywane do czasu jej odwołania.

 

Prawa osoby, której dotyczą dane osobowe:

 

 1. prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, czyli prawo do uzyskania potwierdzenia czy Administrator przetwarza dane oraz informacji dotyczących takiego przetwarzania,
 2. prawo do sprostowania danych, jeżeli dane przetwarzane przez Administratora są nieprawidłowe lub niekompletne,
 3. prawo żądania od Administratora usunięcia danych,
 4. prawo żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania danych,
 5. prawo do przenoszenia danych, czyli prawo do otrzymania dostarczonych Administratorowi danych osobowych oraz przesłania ich innemu administratorowi,
 6. prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu Administratora lub wobec przetwarzania w celu marketingu bezpośredniego,
 7. prawo wniesienia skargi do polskiego organu nadzorczego lub organu nadzorczego innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, właściwego ze względu na miejsce zwykłego pobytu lub pracy osoby, której dane dotyczą lub ze względu na miejsce domniemanego naruszenia RODO,
 8. prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie (bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem).

 

Prawa wymienione w pkt 1)-6) i pkt 8)-9) powyżej można zrealizować m.in. poprzez kontakt z inspektorem ochrony danych lub przesyłając korespondencję do POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. (adresy zostały podane na wstępie).

 

Kategorie odbiorców danych (w tym podmiotów przetwarzających dane osobowe w imieniu POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.):

Partnerzy handlowi (np. agenci, sponsorzy), firmy windykacyjne, firmy ubezpieczeniowe, banki, operatorzy pocztowi, przewoźnicy, biura informacji gospodarczej, firmy archiwizujące dokumenty, firmy zajmujące się badaniami opinii klientów, partnerzy świadczący usługi techniczne (np. rozwijanie i utrzymywanie systemów informatycznych i serwisów internetowych).

 

*              Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyre