Kia Stinger

DESIGN. JESZCZE WIĘCEJ EMOCJI.

Z pasji do motoryzacji

Od charakterystycznego grilla chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa, przez wyrafinowane wnętrze po ekscytujący tył - każdy element nowej Kia Stinger GT jest zapowiedzią prawdziwych emocji. Przygotuj się na zapierające dech w piersiach osiągi i świetne prowadzenie, które zachwycą Cię za każdym razem, kiedy usiądziesz za kierownicą.

Sportowe DNA

Sportowy design opiera się na odpowiednich proporcjach i harmonii. Nowa Kia Stinger GT opanowała tą sztukę do perfekcji - długa maska, dłuższy rozstaw osi i nisko zawieszona kabina wpływają na poprawę aerodynamiki i jeszcze lepsze osiągi. Do tego nowe, 19-calowe aluminiowe felgi jeszcze bardziej podkreślają sportowy wygląd.

Szlachetne wnętrze

Wnętrze Kia Stinger to kwintesencja wyrafinowanego połączenia sportowego charakteru i elegancji z wieloma udoskonaleniami, zapewniającymi jeszcze większy komfort, poczucie bezpieczeństwa jak również dreszczyk emocji. Uwagę przyciąga nowy ekran systemu inforozrywki o przekątnej 10,25" z usługami UVO Connect, nastrojowe oświetlenie, komfortowe, świetnie trzymające fotele oraz bezramkowe lusterko wsteczne.

IMPONUJĄCE OSIĄGI

Zachwyt gwarantowany

Dynamika i niesamowite przyspieszenie. W Kia Stinger liczysz się tylko Ty i droga. Znakomite prowadzenie, bezpieczeństwo i komfort jazdy - to wszystko dzięki elektronicznie sterowanemu zawieszeniu, które za pomocą czujników kontroluje parametry jazdy i zmienia sztywność zawieszenia. Wybierz odpowiedni tryb jazdy, dopasowany do Twoich preferencji i warunków na drodze.

Maksymalna kontrola nad pojazdem

Droga jest pełna niespodzianek. Dzięki elektronicznie sterowanemu napędowi na wszystkie koła (AWD) Stinger GT prowadzi się stabilnie i pewnie niezależnie od warunków na trasie. System dynamicznego sterowania momentem obrotowym (DTVC) przenosi siłę napędową lub siłę hamowania na właściwe koła, aby zapewnić maksymalną przyczepność i stabilność. Możesz czuć się bezpiecznie w każdych warunkach.

Przyspiesza bicie serca

Pod maską czeka na Ciebie 3,3-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem. Zapewnia Ci bezproblemową jazdę w stylu gran turismo i natychmiastowe przyspieszenie. Pięknie reaguje i przyspiesza, osiągając znaczny moment obrotowy w szerokim zakresie. 8-biegowa automatyczna skrzynia zapewnia szybką i płynną zmianę biegów. Specjalnie dobrane układy dolotowe i wydechowe zapewniają wyjątkową wydajność.

KOMFORT. Wsiądź do środka i delektuj się podróżą

Jeszcze większa przestronność

Jedna z największych zalet długiego rozstawu osi: przestronna kabina. W tym eleganckim i uporządkowanym wnętrzu Ty i maksymalnie czterech pasażerów macie dużo miejsca, aby odpocząć i cieszyć się jazdą. Przestronny bagażnik oferuje 406 litrów przestrzeni ładunkowej. Aby pomieścić dłuższe przedmioty lub dodatkowy bagaż, wystarczy złożyć tylne siedzenia dzielone w proporcji 60:40.

Najwyższy poziom komfortu

Każdy element Kia Stinger GT jest poświęcony porywającej jeździe na długich dystansach - gdzie radość z podróży jest wszystkim. Wygodne, sportowe fotele zapewniają stabilne podparcie dla kręgosłupa i pewne trzymanie boczne. Skorzystaj również z podgrzewanych i wentylowanych siedzeń - dla kojącego zadowolenia podczas każdej trasy, w każdych warunkach pogodowych.

Pokrywa bagażnika sterowana elektrycznie

Pełne ręce? Załaduj swój fastback z łatwością dzięki inteligentnej klapie bagażnika. Trzymaj kluczyk w kieszeni lub torbie, a klapa bagażnika otworzy się automatycznie, gdy zbliżysz się do tylnej części nowej Kia Stinger GT. Co więcej, możesz nawet nacisnąć inteligentny kluczyk, aby uruchomić i zatrzymać silnik w swojej Kia Stinger GT na odległość, dzięki czemu zaoszczędzisz trochę czasu.

INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA

Aplikacja Kia Connect

Aplikacja Kia Connect to prawdziwa rewolucja w zakresie kontroli i zdalnego dostępu do pojazdu, która zapewnia kierowcy spokój i bezpieczeństwo. Daje dostęp do szeregu funkcji umożliwiających komunikację z samochodem, takich jak zdalne ustawianie nawigacji oraz dostarczanie danych diagnostycznych dotyczących auta i podróży.

Usługi cyfrowe Kia Connect

Zyskaj łączność ze światem w czasie rzeczywistym dzięki danym aktualizowanym na bieżąco. Są one źródłem informacji i wsparciem w trakcie każdej podróży. System nawigacji on-line Kia Connect wykorzystuje aktualne informacje o ruchu drogowym.

Wszystko w zasięgu wzroku

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w zasięgu wzroku. Do dyspozycji masz asystenta martwego pola z funkcją wyświetlania obrazu z kamer bocznych na wyświetlaczu między zegarami. Dzięki wyświetlaczowi Head-Up, który pokazuje kluczowe informacje - jak ograniczenia prędkości i wskazówki nawigacyjne - na przedniej szybie, dokładnie w Twojej linii wzroku, zawsze bezpiecznie i bez odrywania wzroku od drogi, dotrzesz do celu.

System monitorowania otoczenia pojazdu z kamerą 360˚

Kamera 360˚ z intuicyjnym systemem monitorowania otoczenia pojazdu wyświetla widok będący połączeniem obrazu z czterech szerokokątnych kamer z przodu, z tyłu i po bokach nowej Kia Stinger GT. Takie rozwiązanie daje możliwość obserwowania otoczenia pojazdu z góry podczas parkowania oraz jazdy z prędkością poniżej 20 km/h.

System audio Harman Kardon®

Ciesz się światowej klasy dźwiękiem dzięki 15-głośnikowemu systemowi Harman Kardon® o mocy 720W. Stinger to pierwszy model Kia, w którym pod przednim fotelem umieściliśmy subwoofer. Technologia Clari-Fi ™ poprawia cyfrowe doznania dźwiękowe, podczas gdy najnowsza technologia QuantumLogic ™ Surround Sound zapewnia autentyczną, wyrafinowaną, wielowymiarową scenę dźwiękową.

TECHNOLOGIA I BEZPIECZEŃSTWO

Aktywny tempomat czerpiący dane z nawigacji

Aktywny tempomat z technologią Stop & Go i inteligentnym ogranicznikiem prędkości pozwala utrzymać wybraną wcześniej prędkość i dostosowuje swoją odległość od pojazdów z przodu. Jeśli samochód z przodu przyspieszy lub zwolni, Stinger GT zrobi to samo, aby utrzymać bezpieczny dystans. W razie konieczności, może się nawet zatrzymać. Aby ruszyć, wystarczy lekko dotknąć pedał gazu. Stinger potrafi też zwolnić do bezpiecznej prędkości przed zakrętem, po czym po wyjściu z niego powrócić do zadanej wcześniej prędkości.

System powiadamiania o zmęczeniu kierowcy

System Ostrzegania o Zmęczeniu Kierowcy (DAW) wykrywa utratę koncentracji podczas jazdy, monitorując sposób poruszania się pojazdu i zachowanie kierowcy. Gdy wykryje u niego oznaki rozkojarzenia i senności, emituje sygnał ostrzegawczy i zaleca zrobienie przerwy w podróży.

System autonomicznego hamowania z asystentem skrętu w lewo

Aby zminimalizować ryzyko wypadku, system autonomicznego hamowania analizuje dane z kamery oraz czujników i rejestruje obecność w pobliżu Kia Stinger GT innych pojazdów, pieszych i rowerzystów. Pomaga też uniknąć kolizji z innymi samochodami podczas skręcania w lewo na skrzyżowaniu. W sytuacji zagrożenia, na cyfrowym wyświetlaczu pojawia się ostrzeżenie, a następnie - w przypadku braku reakcji kierowcy - samochód rozpoczyna hamowanie.

System monitorowania martwego pola z funkcją korekty toru jazdy (BCA)

System monitorowania martwego pola wykorzystuje tylne czujniki do monitorowania względnej pozycji i prędkości innych pojazdów z boku lub w strefie martwego pola. Jeśli wykryje zagrożenie kolizją z innymi pojazdami, system ostrzega kierowcę odpowiednim symbolem na lusterku oraz sygnałem dźwiękowym, a także może automatycznie przyhamować odpowiednie koło, aby utrzymać pojazd na właściwym pasie.

Asystent jazdy po autostradzie (HDA)

Asystent jazdy po autostradzie pomaga utrzymać bezpieczną odległość od samochodu poprzedzającego na autostradzie i zawsze utrzymuje nową Kia Stinger GT na środku pasa, nawet na zakrętach.

Inteligentny asystent rozpoznawania znaków (ISLA)

Korzystając z kamery na przedniej szybie, inteligentny asystent ograniczeń prędkości odczytuje ograniczenia prędkości i te dotyczące wyprzedzania oraz po akceptacji kierowcy dostosowuje prędkość ustawioną na aktywnym tempomacie, aby zapobiec naruszeniom prędkości.

Asystent unikania kolizji z nadjeżdżającym pojazdem podczas cofania (RCCA)

Za każdym razem, gdy ruszysz do tyłu, RCCA monitoruje sytuację za Stingerem GT i ruch innych pojazdów ostrzegając Cię za pomocą alarmów wizualnych i dźwiękowych, jednocześnie uruchamiając hamulce, jeśli to konieczne.

Pewność i zaufanie

7-letnia gwarancja Kia
Każdy właściciel Kia Stinger GT korzysta z naszej wyjątkowej 7-letniej gwarancji na nowy samochód. Tak bardzo wierzymy w nasze samochody i technologię! Jeśli sprzedasz samochód, możesz przekazać gwarancję nowemu właścicielowi.

7 lat aktualizacji map i usług cyfrowych Kia Connect
Dla nowych pojazdów sprzedanych od maja 2021 Kia oferuje dwie darmowe aktualizacje map dla systemu nawigacyjnego pojazdu i oprogramowania jednostki głównej przy użyciu tzw. „aktualizacji z chmury” („over-the-air” lub “OTA updates”). Po wykorzystaniu dwóch darmowych aktualizacji OTA będziesz mógł dalej skorzystać z darmowych aktualizacji map systemu nawigacyjnego pojazdu i oprogramowania jednostki głównej.

Kia Stinger „Samochodem sportowym” roku 2018
W 17. edycji jednego z największych w Polsce plebiscytów motoryzacyjnych „Auto Lider 2018”, Kia Stinger została laureatem w kategorii „Samochód sportowy/kabriolet” 2018. Zdobycie tego tytułu potwierdza, jak wyjątkowym samochodem jest Stinger i ile pozytywnych emocji wzbudza. Piękny design, zaawansowana technologia i wybitne osiągi sprawiają, że auto cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów motoryzacji.

INFORMACJE DOTYCZĄCE DANYCH OSOBOWYCH

Informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest:

POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.

Ul. Andrzeja Struga 73

70-784 Szczecin

Od dnia 25.05.2018 r. będzie możliwość skontaktowania się ze specialistą zakresu ochrony danych osobowych  za pośrednictwem adresu: rodo@polmotor.pl.

 

Dane osobowe będą przetwarzane przez POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. w szczególności:

 

 1. kierując się zasadami celowości i adekwatności polegającymi na tym, iż POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. przetwarza Państwa dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celu, o którym mowa poniżej;
 2. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) i lit. c) RODO* w celu:
  1. podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą lub wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą (dane niezbędne do zawarcia umowy są wskazane na formularzu umowy),
  2. wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze;
 3. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO czyli na podstawie prawnie uzasadnionego interesu POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. w celu:
  1. marketingu produktów lub usług własnych, w tym spersonalizowanych na podstawie profilu klienta,
  2. organizowania i przeprowadzania konkursów oraz innych akcji marketingowych,
  3. dochodzenia lub zabezpieczenia roszczeń,
  4. prowadzenia analiz jakości technicznej świadczonych usług i towaru;
 4. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO tj. na podstawie odrębnej zgody w celu:
  1. dokonania weryfikacji wiarygodności płatniczej klienta w oparciu o informacje z biur informacji gospodarczej,
  2. przekazywania klientowi informacji o produktach i usługach współpracujących z POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O., o zmianie nazwy (firmy), adresu lub siedziby, potwierdzenia przyjęcia reklamacji i udzielenia na nią odpowiedzi na wskazany adres poczty elektronicznej (e-mail),
  3. analiz preferencji klienta, informowania klienta o promocjach i konkursach, zbliżających się terminach przeglądów i upływu ważności posiadanych produktów własnych i obcych (np. ubezpieczenia),
  4. marketingu bezpośredniego produktów lub usług własnych POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.,
  5. marketingu bezpośredniego produktów lub usług podmiotów współpracujących z POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O., przy czym dane osobowe klienta nie będą udostępniane podmiotom trzecim, a informacja będzie przekazywana przez POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.
 5. Marketing bezpośredni, o którym mowa w pkt 4 lit. d) i e) może być realizowany przez POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. SMS, MMS, e-mail), telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefon, tablet) oraz automatycznych systemów wywołujących (np. urządzeń służących do automatycznego inicjowania połączeń telefonicznych).
 6. Państwa dane osobowe w wyjątkowych sytuacjach mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Państwa jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu Państwu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania.
 7. W przypadku określonym w pkt 6 Państwa dane będą zabezpieczone z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych w sposób zapewniający im poufność.
 8. Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany – decyzje dotyczące Państwa sytuacji nie będą podejmowane za pomocą specjalizowanych algorytmów, w tym również w formie automatycznego profilowania.

 

Okres, przez który dane osobowe będą przechowywane:

 

 1. dane osobowe przetwarzane w celu zawarcia lub wykonania umowy oraz wypełnienia obowiązku prawnego Administratora będą przechowywane przez okres obowiązywania umowy, a po jego upływie przez okres niezbędny do:
  1. posprzedażowej obsługi klientów (np. obsługi reklamacji),
  2. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń przysługujących POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.,
  3. wypełnienia obowiązku prawnego Administratora (np. wynikającego z przepisów podatkowych lub rachunkowych);
 2. dane osobowe przetwarzane na potrzeby marketingu produktów lub usług własnych POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. na podstawie uzasadnionego interesu prawnego, będą przetwarzane do czasu zgłoszenia sprzeciwu przez osobę, której dane dotyczą;
 3. dane osobowe przetwarzane na podstawie odrębnej zgody będą przechowywane do czasu jej odwołania.

 

Prawa osoby, której dotyczą dane osobowe:

 

 1. prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, czyli prawo do uzyskania potwierdzenia czy Administrator przetwarza dane oraz informacji dotyczących takiego przetwarzania,
 2. prawo do sprostowania danych, jeżeli dane przetwarzane przez Administratora są nieprawidłowe lub niekompletne,
 3. prawo żądania od Administratora usunięcia danych,
 4. prawo żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania danych,
 5. prawo do przenoszenia danych, czyli prawo do otrzymania dostarczonych Administratorowi danych osobowych oraz przesłania ich innemu administratorowi,
 6. prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu Administratora lub wobec przetwarzania w celu marketingu bezpośredniego,
 7. prawo wniesienia skargi do polskiego organu nadzorczego lub organu nadzorczego innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, właściwego ze względu na miejsce zwykłego pobytu lub pracy osoby, której dane dotyczą lub ze względu na miejsce domniemanego naruszenia RODO,
 8. prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie (bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem).

 

Prawa wymienione w pkt 1)-6) i pkt 8)-9) powyżej można zrealizować m.in. poprzez kontakt z inspektorem ochrony danych lub przesyłając korespondencję do POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O. (adresy zostały podane na wstępie).

 

Kategorie odbiorców danych (w tym podmiotów przetwarzających dane osobowe w imieniu POLMOTOR SPÓŁKA Z O.O.):

Partnerzy handlowi (np. agenci, sponsorzy), firmy windykacyjne, firmy ubezpieczeniowe, banki, operatorzy pocztowi, przewoźnicy, biura informacji gospodarczej, firmy archiwizujące dokumenty, firmy zajmujące się badaniami opinii klientów, partnerzy świadczący usługi techniczne (np. rozwijanie i utrzymywanie systemów informatycznych i serwisów internetowych).

 

*              Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyre